Trwa ładowanie proszę czekać ...

Co na odkwaszenie organizmu?

31 sierpnia 2016

Nawet teoretycznie zdrowe składniki żywieniowe, jeśli są zbyt często zjadane mogą powodować problemy, ponieważ będą działać kwasotwórczo. To zaś sprawia, że pojawią się poważne choroby takie jak cukrzyca, zawał, reumatyzm czy też nowotwory. jeśli ktoś chce mieć dobre zdrowie zachowane na lata powinien dbać o utrzymywanie odpowiedniej równowagi kwasowo – zasadowe w organizmie. (http://prodeacid.pl/odkwaszanie)

Należy dbać o swój organizm i kontrolować te sygnały jakie będzie nam wysyłać. Jeśli chodzi o zakwaszenie tak często pojawiające się objawy to bóle głowy, podkrążone oczy, zgaga czy też biegunki. Jeśli pojawiają się symptomy takie warto zdecydować się na ich sprawdzenie i kontrolę swojego pokarmu.

Działanie kwasotwórcze mają:

- mięso

- wędliny

- słodycze

- pieczywo

- nabiał

- jedzenie przetworzone

- kawa

- herbata

- papierosy

- alkohol.

Odkwaszenie organizmu

Jeśli zobaczymy, że problem zakwaszenia nas dotyczy trzeba rozpocząć poszukiwanie sposobów na jego rozwiązanie.

Wiosna to dobry moment, gdy będzie można zadbać o odkwaszenie organizmu. Powinno się bowiem spożywać duże ilości warzyw i owoców, które to mają działanie alkalizujące. To właśnie dlatego warto wtedy prowadzić tą dietę. Należy zadbać również o to, by posiłki w ciągu dnia były spożywane regularnie. Dieta może być uzupełniona kapustą oraz chrzanem. Można dostarczać dobre kwasy tłuszczowe, oleje lniane, słonecznikowe czy oliwa z oliwek. Owoce powinno się zjeść przed głównym posiłkiem, który składa się z warzyw .

W diecie odkwaszającej polecane są również owoce i warzywa w formie gotowanej. Właściwości odkwaszające mają również owoce suszone. Kupując je warto zwracać uwagę na to czy są konserwowane dwutlenkiem siarki. Jeśli tak się dzieje należy ich unikać. Surowych owoców nie spożywamy na wieczór, ponieważ będą zalegały w jelitach i nie będzie to korzystne. Jeśli chodzi o płyny to oczywiście najlepsza będzie zawsze woda, która gwarantuje nam nawodnienie. Spożywać można również kawę zbożową albo też specjalne ziołowe herbatki.

W procesie oczyszczenia naszego organizmu i odkwaszania swoją istotną rolę odegrać może również dobrze sprawdzająca się w takich sytuacjach kasza jaglana, która w wielu przypadkach zbiera pozytywne recenzje i jest świetnym wyborem.