Trwa ładowanie proszę czekać ...

Co jeść przy zakwaszeniu organizmu? Jak skutecznie odkwasić organizm?

31 sierpnia 2016

Zakwaszenie to taki stan fizyczny, w ramach którego nasz organizm ma nieodpowiednie pH. Najczęściej związane jest to z tym, że mamy nieprawidłową dietę.

Czujemy się przemęczeni, a wygląd naszej skóry wygląda na to, że coś jest nie tak. Warto zwrócić uwagę na prowadzoną dietę, która przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania organizmu, dzięki równowadze kwasowo – zasadowej. Osoby, które chcą mieć pewność, że odżywiają się w prawidłowy sposób powinny zwracać uwagę na zawartość warzyw i owoców w diecie. Właśnie te dary natury mają pozytywny wpływ na to jak nasz organizm działa.

Co jeść, by odkwasić organizm

Jeśli chcemy nasz organizm odkwasić należy w pierwszej kolejności wprowadzić do diety warzywa z naturalnych upraw, jedzone na surowo albo też powinny być krótko gotowane. Najlepiej będzie skupić się na tych warzywach, na które akurat będzie sezon. W okresie letnim mamy wiele tego typu warzyw. Można tutaj mówić między innymi o takich składnikach jak cukinia, szpinak, szczypiorek czy pomidory. Gdy przychodzi jesień, zima oraz wiosna wartościowe są takie składniki jak brukselka, brokuły, seler, burak, marchew, kapusta oraz inne warzywa, które będą się dobrze przechowywać.

Przez cały rok można do diety wprowadzać również kiełki i szczypiorek. Z warzyw będzie można robić soki, buliony, które mają bardzo dobry wpływ na nasz organizm. Warto pić również wodę z odpowiednim pH. Natomiast unikamy, kawy czy herbaty. Pić można jedynie taką herbatę ziołową, mleczko sojowe czy migdałowe. Dużo składników odkwaszających znajduje się w owocach, ale nie mogą one być zbyt słodkie. Cukier także będzie zakwaszać organizm. Dobre owoce to cytryna, limonka, rabarbar czy grejpfrut. Będzie można również liczyć na bogactwo kwasów tłuszczowych w awokado.

Podczas odkwaszania organizmu nie można zapominać o wartościowym tłuszczu. Znajdziemy je w nasionach roślin takich jak migdały, dynia, słonecznik, sezon, siemię lniane. Dobrze będzie wprowadzić olej lniany, konopny czy olej z awokado, które dostarczą nam wiele cennych tłuszczy.

Dowiedz się więcej o skutecznym odkwaszaniu: http://prodeacid.pl/odkwaszanie